Haberler - Fuat Köprülü İlkokulu

Haberler

ARALIK AYI (YARDIMSEVERLİK DEĞERİ)

Yardımsever çocuklar, yardıma ihtiyacı olan insanları gördüklerinde bu konuda duyarlı olarak onlara yardım ederler. Sadece insanlara değil onların yardımına ihtiyaç duyan tüm canlılara yardım etmeye çalışırlar. Örneğin tehlikede olduğunu gördükleri hayvanlara yardım ederler. Ağlayan ya da korkmuş bir arkadaşlarını gördüklerinde onun neye ihtiyacı olduğunu sorarlar. Evde anne ve babalarına ev işlerinde ve sorumluluklarda, okulda öğretmenlerine ve arkadaşlarına ihtiyaç duydukları konularda yardım ederler. Engelli veya yaşlı kişilerin zorlandıklarını gördüklerinde onlara yardımcı olurlar. Unutmayın hepimizin yardıma ihtiyacı olabilir. Eğer biz de yardıma ihtiyaç duyarsak başka insanlardan yardım isteyebiliriz.  Öğrencilerimize yardımseverlik değeri anlatılarak hayatlarında uygulamaya koymalarını istedik ve ay sonunda sınıflarımızdan en yardımsever öğrencilerimizi seçtik.    En yardımsever öğrencilerimizi hazırladığımız belgelerle ödüllendirdik.

Devamı

Veli Akademilerimiz Teknoloji Bağımlılığı Semineri

    Veli Akademileri; İstanbul’daki resmî okullarda (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, özel eğitim) öğrenim gören öğrencilerin velilerine yönelik okul-veli arasında iletişimi ve iş birliğini güçlendirmek suretiyle velileri bilinçlendirerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sorumluluklarının bilincinde bireyler olarak yetişmelerine katkı sunmak amacıyla hazırlanan okul merkezli veli eğitim projesidir.   Bu ay Rehber öğretmenimiz Ebru MENGÜ  tarafından TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI konusunda seminer düzenlenmiştir. 

Devamı

Umudum Öğretmenim Projesi Gezi Etkinliği

Umudum Öğretmenim Projesi ilk gezi etkinliği OYUNCAK MÜZESİ´ne yapıldı. Öğrencilerimiz rehber eşliğinde oyunakların hikayelerini dinleyerek hem bilgi edindiler hem de eğlenceli vakit geçirdiler.

Devamı

Akıl Oyunları Sınıfımız tamamlandı....

Akıl Oyunları Sınıfımız tamamlandı.

Devamı

Yerli Malı Haftası Etkinliklerimiz....

Okulumuzda Yerli Malı Haftası kutlamaları münasebetiyle 3. sınıf zümre öğretmenleri tarafından tüm bölgelerimize ait yöresel ürünler sergisi açıldı.

Devamı

Mini Sinevizyon Alanımız Tamamlandı.....

Okulumuz 2. kat koridorunda yaptığımız mini sinevizyon gösterim alanı ile öğrencilerimiz teneffüslerini daha eğlenceli geçirecekler. Bu alanın kazandırılmasında büyük emeği olan Md. Yard. Ömer Faruk ERDOĞAN hocamıza teşekkür ederiz.

Devamı

4G Sinema Etkinliği

Devamı

KASIM AYI DEĞERİMİZ (SAYGI DEĞERİ)

   Saygılı çocuklar, insanların duygu ve düşüncelerini anlamaya çalışarak tepki verirler. Tüm canlılara iyi davranırlar. Hayvanlara da iyi davranarak onları korurlar. İnsanlara gülümseyerek selam verirler. Onları rahatsız edecek davranışlarda bulunmazlar. Yaşlılara, engellilere ve farklı özellikleri olan insanlara duyarlı davranırlar. Okulda, sınıfta arkadaşlarını incitmezler. Derste ya da oyun oynarken kurallara uyar, sıralarını beklemeyi bilirler. Eğer yanlış bir davranışta bulunurlarsa özür dilemekten çekinmezler. Aynı davranışları bir daha tekrar etmemeye özen gösterirler.    Öğrencilerimize saygı değeri anlatılarak hayatlarında uygulamaya koymalarını istedik ve ay sonunda sınıflarımızdan en saygılı öğrencilerimizi seçtik.    En saygılı öğrencilerimizi hazırladığımız belgelerle ödüllendirdik.      

Devamı

2F Sınıfı Satranç Eğitimi Çalışması

Satrancın faydaları; Öngörü gelişimini sağlar. Fotoğrafik hafızayı geliştirir. Uzamsal bakış açısı kazanılması adına en önemli destektir. Başarının tesadüf olmadığını öğretir. Dikkatini belli bir noktaya kendi isteğiyle yöneltir. Yaratıcı, üretken ve çalışkan sağlar. İnsanlara karşı saygılı ve anlayışlı olmasına yardımcı olur. Mücadele gücünü artırır, dostça rekabet duygusunu kazanmayı öğretir. Kişiliği ve karakteri olumlu yönde etkiler. Yenilgiler karşısında direnmeyi öğretir. Başarılardan büyük haz alarak, daha da başarılı olmaya yönlendirir. Satrançta başarılı olan çocuklar okulda ki derslerinde başarılı olmayı bir görev haline getirir. Planlı hareket etmenin önemini öğretir. Doğru ve çabuk düşünebilmeye yardım eder.

Devamı